اگر به دنبال چیزی هستید که بتواند به شما کمک کند تا لاین فروش خود را در یک ماه آینده بهبود بخشید، آن پیگیری مشتری ها است. اما چالش اینجاست: 48 درصد از فروشندگان هرگز حتی یک بار هم تلاش نمی کنند.

آیا امیدوار هستید که مشتری بالقوه خود را به مشتری بالفعل تبدیل کنید؟ آنها را پیگیری کنید. مهمترین روش پیگیری مشتری، ارسال پیامک است. با میانگین نرخ باز شدن 82 درصد، پیامک با اختلاف زیادی بهترین روش است.

 

 

🎯 هفت تکنیک پیگیری مشتری موثر از طریق پیامک

·        موضوع انتخابی برای پیامتان باید جذابیت کافی داشته باشد تا توجه مشتری را جلب کند.

·        تبلیغات خود را قانع کننده و شخصی سازی شده ارائه کنید.

·        پیام های پیگیریتان را با زمان بندی مناسب ارسال کنید.

·        روی ارزشی که می توانید برای مشتری ایجاد کنید متمرکز شوید.

·        شخصی سازی های مورد نیاز  مشتری احتمالی را مد نظر داشته باشید.

·        فرصت هایی را برای پیگیری به طور طبیعی پس از یک رویداد پیدا کنید.

·        به پیگیری ادامه دهید.

 

⏰ زمان بندی ارسال پیام پیگیری

اگر به دنبال راهکاری برای اتخاذ زمانبندی مناسب برای پیگیری نیستید، روند پیگیری شما اشتباه است. مشخص کردن زمان ارسال پیام (یا برنامه ریزی ارسال خودکار پیامک) یکی از مهمترین جنبه های پیگیری مؤثر است.

خبر بد این که پاسخ یکسانی برای همه موارد وجود ندارد. بهترین زمان و روز برای ارسال یک پیام پیگیری فروش، وابسته به اینکه با چه کسی در ارتباط هستید شدیدا متغیر است.

خبر خوب اینکه فناوری، پیگیری مشتری را از همیشه آسان تر کرده است. می توانید پیام های پیگیری را از قبل با استفاده از پنل لیمو اس ام اس نوشته، مرتب کرده و برنامه ریزی کنید تا هیچ یک از فرصت های فروش شما از بین نرود.

 

⛔ هنگام پیگیری مزاحمت ایجاد نکنید

شما باید مطمئن باشید که موضوع و فراخوان پیام شما کاملا واضح است. هرچه مشتری احتمالی شما به صورت روزانه پیام بیشتری دریافت کند، احتمال خواندن پیام ها پایین تر خواهد آمد. اگر برای مشتری حجم زیادی از متن بدون جهت گیری مشخص ارسال کنید، احتمالاً بازده ای نخواهد داشت. اگر از آنها انتظار مشخصی دارید، به آنها بگویید! اگر واقعاً می خواهید در صندوق ورودی مخاطب خود باقی بمانید، وقت خود را صرف نوشتن یک خط موضوع مرتبط ، موثر و سفارشی اختصاص دهید.

به زمان مشتری احترام بگذارید. قبل از ارسال پیام پیگیری، کمی به مشتری زمان بدهید. حتی اگر مجبور باشید ۵ بار پیگیری کنید می توانید با در نظر گرفتن زمان لازم میان ارسال ها، از بلاک شدن احتمالی خود جلوگیری کنید. ارسال سریع و پیش از موعد پیام های پیگیری به گیرنده این پیام را می دهد که شما هیچ اهمیتی برای برنامه زمانی آنها قائل نیستید.

 

☑️ پیگیری مشتری بعد از فروش

پیگیری مشتری شما بعد از فروش نباید تمام شود و باید همچنان ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید. اگر می خواهید بدانید بعد از فروش محصول چگونه به چه بهانه ای دوباره با مشتری در ارتباط باشید و با او تماس بگیرید روش هایی که در ادامه آمده را مطالعه کنید:

 

❤️      قدردانی بابت خرید:

یکی از معمول ترین دلایلی که بعد از فروش می توانید با خریدار ارتباط برقرار کنید، تشکر شما از او بابت خرید محصول است.

 

 🧲     نظرسنجی کنید: 

می توانید یک لینک فرم نظرسنجی برای مشتری خود ارسال کنید و از او بخواهید درمورد فرایند خرید و محصول شما نظر دهد. این کار هم ایرادات کار شما را مشخص میکند و هم ارتباط شما را با مشتری حفظ می کند.

 

🛒     مشاوره برای استفاده از محصول:

 شما می‌توانید برای آموزش شروع و نحوه استفاده از محصول به مشتری پیامی ارسال کنید که اگر نیاز به مشاوره دارد به عنوان مثال کد 10 را ارسال کند. و بعد از دریافت پیام، شما با آنها تماس بگیرید. این کار باعث می‌شود مشتری شرکت شما را متعهد به ارائه خدمات بشناسد.

 

🎁    ارسال تخفیفات:

برای کسی که تازه به جمع مشتریان شما اضافه شده است، تخفیفات و خدمات ویژه در نظر بگیرید. این تخفیفات می‌تواند برای خرید یک محصول جدید که با خرید قبلی او ارتباط دارد، باشد.

 

📆     ارسال پیام در مناسبت‌های خاص:

در مناسبت‌های خاص مثل عیدها، روز تولد و... برای مشتری خود پیام تبریک بفرستید. این کار باعث می‌شود که مشتری دوباره شما را به یاد آورد.

 

✅ جمع بندی:

هر کسب و کاری با استفاده از یک سامانه پیامک، علاوه بر مدیریت پایگاه داده مشتریان خود می‌تواند به راحتی فرایند پیگیری مشتری و فروش را هم انجام دهید. با استفاده از پنل لیمو اس ام اس می‌توانید روند پیگیری مشتری را برنامه‌ریزی و مدیریت کنید.

نظم در تیم بازاریابی و پاسخ به مشتری در زمان مناسب با استفاده از لیمو اس ام اس باعث وفاداری بیشتر مشتری به شما می‌شود. وفاداری مشتری یک کلید طلایی برای داشتن درآمد بیشتر و بیشتر است.

 

 مقالات پیشنهادی:

✔️ کمپین تبلیغات پیامکی هدفمند

✔️ نقش تبلیغات پیامکی در جذب مشتریان و ارتقاء کسب و کار