قوانین استفاده

قوانین و مقررات استفاده از سامانه لیمو اس ام اس

لطفا قوانین و شرایط این توافق‌نامه را با دقت مطالعه فرمائید، هنگام استفاده از تمامی خدمات لیمو اس ام اس موافقت خود را با شرایط و قوانین زیر اعلام می‌نمائید. علاوه بر این مفاد، لیمو اس ام اس به عنوان یک وب‌سایت و سرویس ایرانی از تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌نماید.

 

قوانین محتواي پيام ارسالي

 

محتواي پيام ارسالي مي‌بايست با هر يک از اصول پنج‌گانه زير مطابقت داشته باشد:

 1. با اصول و مباني دين اسلام و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مغايرت نداشته و در تضاد نباشد
 2. مخل نظم و آرامش حاکم بر جامعه نباشد
 3. به اخلاق حسنه حاکم بر جامعه آسيب نرساند
 4. با سياست‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي کشور مغايرت نداشته باشد
 5. باعث تشويش اذهان عمومي نگردد

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت پنل

 

مدارک مورد نیاز برای افراد حقیقی

 1. اسکن یا تصویر کارت ملی صاحب پنل
 2. درصورت عدم دسترسی به کارت ملی، میتوانید از گواهینامه، کارت پایان خدمت و یا پاسپورت دارای تاریخ انقضا استفاده بفرمائید .
 3. مجوز به صورت معمول تایید شده و زمان ارسال پیامک مجوز بررسی خواهد شد. (در نظر داشته باشید تایید مجوز در قسمت ارسال مدارک به معنی پذیرفتن آن مجوز نمی‌باشد.)

 

مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی

 1. اسکن یا تصویر کارت ملی مدیرعامل
 2. تصویر آخرین روزنامه‌رسمی شرکت (صاحب امضا در آن مشخص باشد.)

 

مدارک مورد نیاز برای سازمان ها و ارگان های دولتی

 1. نامه معرفی‌ نماینده‌ای که جهت استفاده از پنل مشخص می‌شود.
 2. مدرک مربوط به سازمان مربوطه

 

قوانین و مقررات استفاده از پنل

 1. کاربر بايد محدوديت‌هاي شبکه و SMS-Center را در ارائه سرويس‌ها در نظر بگيرد. کاربر موظف به رعايت ضوابط، استانداردها و دستورالعمل هاي ابلاغي از سوي شرکت ارتباطات سيار مي باشد.
 2. کاربر نبايد نسبت به ارسال پيام‌هاي تجاري ناخواسته بدون رضايت قبلي کاربران انتهايي اقدام کند و مسئوليت ارسال هرگونه پيام تجاري براي کاربران بدون رضايت قبلي آنها به عهده خريدار مي‌باشد.
 3. کاربر در ارسال پيام‌هاي تجاري نبايد از اسم هاي فريبنده جهت مخفي نمودن هويت فرستنده استفاده نمايد و همچنين نبايد از عناوين موضوعي اشتباه يا گمراه‌کننده استفاده نمايند.
 4. چنانچه قانون براي فرستندگان پيام‌هاي ناخواسته در صورت عدم رضايت گيرندگان جريمه‌هاي پيش‌بيني نمايد، ارسال کننده متعهد به پرداخت جريمه‌ها در صورت نقص قانون مي‌باشد.
 5. کاربر متعهد مي‌باشد کليه قوانين و مقررات مصوب که ممکن است در آينده براي ارسال پيام‌هاي ناخواسته وضع گردد اجرا نمايد.
 6. براي پيام‌هاي ناخواسته چنانچه کاربر دريافت‌کننده متحمل پرداخت شارژ (Receiving Party pays) شود، ارسال کننده متعهد به جبران آن مي‌باشد.
 7. کاربر متعهد مي‌باشد کليه قوانين و مقررات مصوب که ممکن است در آينده براي ارسال پيام‌هاي ناخواسته وضع گردد اجرا نمايد.
 8. براي پيام‌هاي ناخواسته چنانچه کاربر دريافت‌کننده متحمل پرداخت شارژ (Receiving Party pays) شود، ارسال کننده متعهد به جبران آن مي‌باشد.
 9. کاربر مي‌بايد پاسخ‌گوي مشتريان خود و پذيراي مسؤليت‌هاي مشتري‌مداري باشد.
 10. مسؤليت آثار سوء ناشي از ارسال پيام‌هاي کاربر براي مشتريان و جبران خسارت در مقابل کليه دستگاه‌هاي بازرسي و نظارتي، به عهده ارسال کننده مي‌باشد.
 11. قابلیت انتقال خطوط خریداری شده به سایر شرکت ها وجود ندارد
 12. شماره های اختصاصی خریداری شده توسط مشتریان تا زمانی که از این شماره در این سامانه استفاده میکنند و هزینه تمدید آن را پرداخت می کنند در اختیار آنها بوده و همچنین تحت هیچ شرایطی امکان انتقال به شرکت دیگری را ندارد.
 13. کاربر موظف می باشد که هر یک از شارژ های انجام شده را حداکثر ظرف مدت 1 سال از تاریخ خرید استفاده نماید.در صورت گذشت یک سال از تاریخ شارژ و عدم استفاده از آن شارژ استفاده شده تلقی شده و قابل عودت نمی باشد.
 14. قابلیت برگشت وجه برای شارژ خریداری شده حداکثر 6 روز می باشد
 15. خریدار باید به سن قانونی رسیده باشد.
 16. درصورتی‌که مدارک کامل نباشد امکان داشتن خط در پنل وجود ندارد.
 17. تمامی پنل‌های کاربری و نمایندگی به صورت سالیانه بوده و جهت تمدید پنل کاربری نیاز به پرداخت 60 درصد هزینه اصلی و در صورت خرید پنل نمایندگی پرداخت 60% هزینه اولیه سامانه می‌باشد.
 18. مالیات ارزش افزوده و 30 ریال تبصره 6 ماده واحده لایجه بودجه کل کشور به تعرفه پیامک ها اضافه می گردد.
 19. درصورتی‌که درخواست تغییر پنل را داشته باشید، هزینه برخی از خطوط هدیه محاسبه می‌گردد.
 20. هر کاربری که دارای پنل نمایندگی می‌باشد موظف است مدارک کاربران خود را به‌صورت کامل آپلود نموده و پیام‌های کاربران را مانیتورینگ نماید. (در صورت تخلف زیرکاربر ، مدارک کاربر اصلی به پلیس فتا اعلام می‌گردد).
 21. در صورت داشتن تخلف تعهدنامه با امضا و اثرانگشت آپلود نموده و پس از بررسی پنل در صورت امکان پنل متخلف فعال می‌گردد. (به‌صورت معمول پنل 7 روز کاری غیرفعال می‌باشد)

 

شرایط و قوانین خدماتی خطوط

 • شرایط خدماتی نمودن خطوط را مطالعه نمایید.
 • درصورتی‌که مایل به تغییر خط خود از تبلیغاتی به خدماتی هستید می‌توانید از قسمت تنظیمات – ماژول خط خدماتی سامانه مدارک درخواست شده از شرایط خطوط خدماتی را بارگزاری نمایید.
 • در صورت تایید مدارک در ماژول خدماتی، اصل مدارک آپلود شده را ارسال نموده، پس از دریافت اصل مدارک خط در پروسه خدماتی شدن قرار می‌گیرد.
 • در نظر داشته باشید خدماتی شدن خطوط با تایید ارتباطات سیار بوده و زمان خدماتی شدن نیز مشخص نمی‌باشد.

 

 

تنظیم قرارداد

 1. درصورتی‌که پنل مدیریتی باشد : پنل به نام مدیرعامل ثبت‌شده و قرارداد نیز به نام مدیرعامل می‌باشد و زمانی که قرارداد امضا می‌گردد نسخه دوم به همراه گواهی امضا مدیرعامل و کپی آخرین روزنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسمی صاحب امضا ارسال می‌شود.